Zatürre Hastalığı ve Zatüre Tedavisi

zaturre-hastaligiZatürre nedir, zatürre tedavisi, zatürre belirtileri, zatürre başlangıcı, zatürre hastalığı, bitkisel zatürre tedavisi.

Zatürre: Halk arasında akciğer iltihabı, tıp dilinde ise pnömani olarak bilinen zatürre, sancı, ateş ve öksürükle beliren, tehlikeli bir akciğer hastalığıdır.

Zatürre Nedenleri: İltihaplanmaya virüs, bakteri veya mantar gibi mikroorganizmalar sebep olmaktadır. Zatürre’ye yol açan 30’un üzerinde mikroorganizma tanımlanmıştır.

Zatürre Belirtileri: En belirgin belirtileri sancı, yüksek ateş ve öksürüktür. Hastada genel bir halsizlik görülür. Ayrıca, iştah azalması ve kilo verme, dalgınlık, baş dönmesi, şiddetli baş ve boğaz ağrısı, balgam, aşırı susuzluk hissi, kuru ve beyaz dil gibi belirtiler de görülebilir. www.kadincazayiflama.com

Zatürre Tedavisi: Doktor tedavisi şarttır. Diğer taraftan, hasta istirahat ettirilir ve morali üstün seviyede tutulur. Yanına fazla misafir kabul edilmez. Ağrı olan tarafına, içine sıcak su doldurulmuş şişe konur. Sıcak su buharı teneffüs ettirilir. Ateşi yükseldiği zaman da; vücudu ıslak bezle silinir. Ateş düşürücü ilaçlar verilmez.

Bu yazı Kadınca Zayıflama tarafından zatürre nedir, zatürre tedavisi, zatürre belirtileri, zatürre başlangıcı, zatürre hastalığı, bitkisel zatürre tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ahmet Maranki Öksürük için Bitkisel Formüller Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: zatürre başlangıcı bitkisel tedavi,zature hastaligi,zatürre başlangıcı belirtileri,zatürre başlangıcı tedavisi,zatürre başlangıcı tedavisi bitkisel,zatüre tedavisi,zatürre baslangici,zaturre başlangıcı için bitkisel çözüm,zature belirtileri,zatürre başlangıcında bitkisel tedaviYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap