Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm

yüz kızarması nasıl geçerHastalıklar ve rahatsızlıklar için doğal tedavi yöntemleri ve bitkisel çözümler vermeye devam ediyoruz. Sizde yüz kızarması nasıl geçer ya da yüz kızarmasına ne iyi gelir diye artık düşünmenize gerek yok. Tamamen şifalı bitkilerle ve kürlerle bu sorununuzun tedavisine kesin çözüm sağlayabiliceksiniz. Ayrıca rahatsızlığınıza iyi gelen bitkileri öğrenerek daha sağlıklı bir tedavi yöntemi uygulayabiliceksiniz.

Bugün yazımızda genellikle utandığımızda karşılaştığımız bir sorun olan yüz kızarması hakkında bilgiler vereceğim. Bilgileri dikkatlice okursanız yüz kızarması tedavisinde oldukça yol katedebilirsiniz.

Ani yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucuda olabilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır. www.kadincaweb.com

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

ETS tedavisi 3 şekilde uygulanabilir.
– Sempatikotomi: Sempatik sinir koter cihazı ile yakılır (dağlanır).
– Sempatektomi: Sempatik sinir kesilerek çıkarılır.
– Klipsleme: Sempatik sinir kesilmeden veya yakılmadan titanyum klips ile sıkıştırılır.

Bu yazı ani yüz kızarmasına bitkisel çözüm, ani yüz kızarması nedenleri, yüz kızarmasına çözüm, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yüz kızarması nasıl önlenir, yüz kızarması nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ahmet Maranki Öksürük için Bitkisel Formüller Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: yüz kızarmasına bitkisel çözüm,yuz kizarikligi nasil gecer,yüz kızarması nasıl geçer,yuz kızarıklığına bitkisel çözüm,yüz kızarmasına iyi gelen bitkiler,yüzdeki kızarıklıklar için bitkisel çözüm,yüz kızarmasına ne iyi gelir,yüz kızarması nasıl önlenir,yüz kızarması bitkisel tedavi,ibrahim saraçoğlu yüz kızarıklığı

Etiketler:Yorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap