Yüz Kızarması Nedenleri

yuz-kizarmasiAni Yüz Kızarması Kişinin kendi kontrolünde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Ani Yüz Kızarması Nedenleri: Temelde sinir sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanan ani yüz kızarıklığı, durduk yerde ortaya çıkabileceği gibi genellikle, sosyal ortamlarda kendini gösterir. Bu nedenle, nedeninin daha çok psikolojik faktörlere dayandığını söyleyebiliriz. Zaten çoğu durumda, hastada sosyal fobi görülmektedir. Sosyal fobi, ani yüz kızarıklığına neden olabilmekte, yüz kızarıklığı da sosyal fobiyi tetiklemektedir.

Ani Yüz Kızarması Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. www.kadincazayiflama.com

Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır. Aslında ameliyat ve klips tedavileri, yüz kızarıklığına neden olan unsurlara yönelik değil sonuca yöneliktir. Bu nedenle, bu tedavilerden önce varsa sosyal fobiyi yenmek daha önemlidir. Bu hastalığa yakalananların en önemli sorunlarından birisi de sadece kendilerinde böyle bir şikayetin olduğunu düşünmeleridir. Oysa ki, pek çok kişi bu durumla karşı karşıyadır. Bunu bilmek, kişiyi biraz olsun rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ahmet Maranki Öksürük için Bitkisel Formüller Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: yanak kzarmas,güneş kızarıklığına ne iyi gelir,yuz kizarmasi sebEpleri,cocukta gece yuzde kızarma,Flaşhing yüz kızarması,çocuklarda geceleri yüz kızarması,suna dumankaya yüz kızarması,yanak kızarması ve saç dükülmesinin sebepleri nelerdir,yanaklarda kızarma sebebi nedir,yüz kizarikligi neden olur suna dumankaya2 Yorum yapılmış " Yüz Kızarması Nedenleri "

  1. genaral diyor ki:

    yüz kızarıklıgı ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterim

  2. recep diyor ki:

    mrb benim yüzüm çok kızarıyo genelde sıcak ortamlarda daha cok oluyo bunun için ne yapmak gerekir tedavisi veya ilaç varmıdır TŞK

Yorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap