Tütün ve Tütünün Faydaları

tutunTütün Bitkisi (Nicotiana tabacum): 1 metreye kadar boylanabilen, tüylü, yapışkan ve dik gövdeli, kırmızı-pembe renklerde çiçekler açan bir bitkidir. Yapraklarında tanen, zamk, nişasta, reçine ve nikotin vardır. Tohumları yağ bakımından zengindir.

Tütünün Tıbbi Etkileri: Tütün böcek öldürücü ve böcekleri uzaklaştırıcı etkileri ile tarım ilacı olarak kullanılmaktadır. Zehirli bileşiklere sahip olan tütün insan sağlığı için tehlikelidir. Özellikle sigaranın hammaddesi olan tütünün içeriğindeki nikotin gibi zararlı bileşikler insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Sigara olarak kullanılan tütünün içindeki bileşikler yanarak daha tehlikeli olmaktadır. www.kadincazayiflama.com

Sigaranın Zararları: Alışkanlık yapan pek çok madde içeren tütün, başta akciğer kanseri ana nedeni olmasının yanında kalp ve damar sağlığını da bozmaktadır. Sigara, damar sertliği ve yüksek tansiyona neden olur. Hafızayı zayıflatır. Baş ağrısı ve migren şikayetlerini arttırır. Astım, bronşit ve nefes darlığına neden olur. Ağız tadını bozar ve iştahı azaltır. Mide hastalıklarını arttırır. Yüzü sarartır. Deriyi yıpratır ve yaşlanmanın belirtilerini arttırır. Gebelikte de sigara hem anneye hem de bebeğe ciddi zararlar vermektedir.

Tütün Bitkisi Nasıl Kullanılır: Kurutulan tütün yaprağı, en yaygın zararlı alışkanlıklardan biri olan, sigara yapımında kullanılır. Ayrıca, böcek ilacı olarak da kullanılmaktadır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ender Saraç Anason Meyvesi Tavsiyesi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: tütünün faydaları,tütünün yararları,tütün ün özellikleri,tütün faydaları,tütün bitkisinin özellikleri,tütün yararları,tütününfaydaları,tütünün faydaları ve zararları,tütünün yararları ve zararları,tütünün yarararu1 Yorum yapılmış " Tütün ve Tütünün Faydaları "

  1. eda diyor ki:

    bence doğru söylüyorlar

Yorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap