Tül ve Kumaş Perde Özellikleri

perdelerin-ozellikleriTül perde nasıl yıkanır, tül perde temizliği, perdelerin özellikleri, perde bakımı, tül perde modelleri, tül perde desenleri, kumaş perdenin özellikleri, perde temizliği nasıl yapılır.

Tül perde modern veya klasik tüm mekanların vazgeçilmezleri arasındadır. Tül perde tek olarak kullanılabilecekleri gibi, farklı sistemler ve farklı kumaş perde ile birlikte de kullanılabilirler.

Fon ve kumaş perde ile birlikte kullanılan düz tüller, doğal veya çubuklu katlamalı tüller, kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verir özellikte tasarlanarak, dekorasyonu tamamlar. Tül perde, kullanılacak olan tülün cinsine ve dokusuna göre, farklı pili ve ekstrafor uygulamaları ile modellendirilerek, kullanıma hazırlanır. www.kadincazayiflama.com

Modern uygulamalarda, kumaşlar, tül seçiminde de yol göstericidir. Doğal dokuma, keten, doğal ipek kumaşlarda mat tül seçimi, kumaş perde ile uyum sağlayarak, görüntü bütünlüğü oluşturur. Tül perdede , mümkün olduğu ölçüde, tül boyunun yere kadar olması görüntü zenginliği açısından önemlidir.

Klasik perde uygulamalarında da, modern perde uygulamalarında olduğu gibi kumaş perde, tül perde seçiminde etkendir. Klasik perdele birlikte, kumaş desenine göre, organze tüller, ipek tüller, klasik desenli kesme tüller kullanılabilir.

Tül perdelerin enleri genellikle 300cm dir. İthal tüllerin yaygınlaşması, 140-150cm enindeki tüllerin kullanımını arttırmıştır.Bu endeki tüller genellikle katlamalı perdeler için uygundur. Tüller, perde raylarına veya perde borularına tül cinsine göre farklı pililerde dikilerek uygulanabilir.Amerikan, ekstrafor büzgülü,kırma ve kanun pili bunlardan bazılarıdır.

Kumaş perde klasik veya modern tüm mekanlar için kullanılabilen bir perdedir. Tafta, ipek, ipek şönil, viskon, polyester, keten, jakarlı, saten v.b pek çok kumaş seçenekleri ile tasarlanıp uygulaması yapılan perdedir. Kumaş perdeler, uygulandıkları mekanlarda tek kullanılabileceği gibi, farklı perde grupları ile birlikte de kullanılabilir.

Ev veya işyeri dekorasyonu için tamamlayıcı ve en önemli objeler arasında yer alır. Kumaş perdeleri sistem eklentisi ile mekanizmalı perde özelliğinde üretebiliriz. Buna en iyi örnek; katlamalı perde, balon perde ve tirajlı perdedir. Metal rustik, ahşap rustik, briz ve gerdirme sistemleri ile de sade ve şık kumaş perde modelleri tasarlanabilir. Kumaş perdeler seçilen kumaş ve aksesuar özelliğine göre klasik veya modern perde sınıfına dahil edilebilir.

Perdenin modern veya klasik görünümünde en büyük etken tasarım ile birlikte kumaş ve aksesuar seçimidir. Perdelere daha gösterişli olabilmeleri için, drape, dilim, volan, sarkıt, kulak, yaşmak türü kumaş ile oluşturulmuş perde süslemeleri eklenebilir.

Gelen aramalar: perde nasil dikilir,tul perde nasil dikilir,TÜL NASIL DİKİLİR,perde dikimi nasıl yapılır,tül perde dikimi nasıl yapılır,tül perde dikimi,fon perde nasil dikilir,evde tül perde nasıl dikilir,perde dikimi nasil,drape perde nasıl dikilirYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap