Şalgam ve Şalgamın Faydaları

salgamŞalgamın faydaları, şalgamın yararları, şalgamın faydası nedir, şalgamın özellikleri nelerdir, şalgamın kalorisi, şalgamın besin değeri, şalgam suyu nasıl yapılır, şalgam suyunun faydaları, şalgam suyunun yararları, şalgam suyunun özellikleri, şalgamın zararları.

Şalgam Bitkisi: Toprak altında şişkin bir yumrusu olan, sarı çiçekli, yaprakları parçalı ve tüylü bir bitkidir. A, B1, B2, B3 ve C Vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, demir, fosfor ve sodyum gibi mineraller içerir.

Şalgamın Faydaları ve Tıbbi Etkileri: Sindirimi kolaylaştırır, idrar söktürür ve kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir. Cinsel isteği ve gücü arttırır. Mafsal şikayetlerini azaltır. Romatizma ve nikriste faydalıdır. Göğsü yumuşatır. Akciğerleri ve bronşları temizler. Boğaz iltihaplarını giderir. Böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur. Şeker hastalarını rahatlatır. Yüksek tansiyonu düşürür. Sivilce, egzama, dolama, çıban gibi şikayetlerde faydalıdır. www.kadincazayiflama.com

Şalgam Nasıl Kullanılır: Şalgamın kullanılan asıl kısmı kökleri olmakla birlikte yeşil yaprakları da yenebilir. Şalgam, bazı çorba ve soslara katılır, yemeklerde garnitür olarak kullanılır. Ayrıca, severek tüketilen bir içecek olan şalgam suyunun da ana maddesi şalgamdır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ender Saraç Anason Meyvesi Tavsiyesi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.Yorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap