Örgü Bebek Elbisesi

orgu-bebek-elbisesiÖrgü bebek elbisesi, örgü bebek elbiseleri, bebekler için örgü elbise, bebek elbisesi örneği, örgü bebek elbisesi örnekleri, örgü bebek elbiseleri, bebek elbisesi örgü modeli, örgü bebek elbisesi modelleri, bebek elbisesi resimli anlatım, örgü bebek elbisesi tarifi, örgü bebek elbisesi nasıl yapılır.

Ön ve arkaya 133 ilmekle başlayın. 3 sıra haraşo örün. Üzerine 1 sıra koyu yeşil, 1 sıra açık yeşil ile düz örün. Daha sonra beyaz ile 7 sıra 3 cm’den sonra tekrar yeşil ile çizgilerin üzerine 1 sıra beyaz örüp ilmekleri ortalayarak ortadaki 3 ilmeği toplayın.

Her -3 sırada 3 ilmeği toplayarak devam edin. Başlangıçtan 20 cm sonra eşit aralıklarla 1′er ilmek eksilterek ilmek sayısını 48 ilmek eksilterek 85 ilmeğe düşürün. Ortada 2 sırada 3 ilmeği toplayarak devam ederken kol kesimini reglan şekilde yapmak için 2 taraftan 2 sırada 1 ‘er ilmek eksiltin.

Yakada 29 ilmek kalacak şekilde örüp ilmekleri kapatmadan bekletin. Kollara 53 ilmekle başlayın. 3 sıra haraşonun üzerine düz örgü devam edin. Kolun her iki tarafından eşit aralıklarla 1 er ilmek olmak üzere 6′şar ilmek artırın. Kolu 2-1-1 kesin. 2 sırada 1′er ilmek eksiltin.

İlmekleri ortalayıp ortadaki 3′er ilmeği her iki sırada toplayın. Kol üzerinde 19 ilmek kalacak şekilde ilmekleri kapatmadan bekletin. Ön, arka ve kolları dikip ilmekleri şişe geçirerek 3 sıra beyaz, 1′er sıra koyu ve açık yeşil ile haraşo örüp bitirin. www.kadincazayiflama.com

Bir Önceki Yazımız Olan Örgü Kaşkol Modeli Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: bebek örgü elbise modelleri ve yapılışları,bebek elbisesi nasıl örülür,örgü bebek elbise modelleri ve yapılışları,örgü bebek elbiseleri anlatımlı,bebek örgü elbise modelleri anlatımlı,çocuk örğü elbise modelleri,orgu bebek elbise modelleri,anlatimli bebek elbise modelleri,örgü cocuk elbise modelleri,bebek orgu elbise modelleriYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap