Kestane ve Kestanenin Faydaları

kestaneKestanenin faydaları, kestanenin zararları, kestanenin kalorisi, kestane nasıl saklanır, kestane nasıl pişirilir, kestane nasıl yetiştirilir.

Kestane: Besleyici ve kalori değeri yüksek bir besin olan kestane B1, B2 ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Kestanede bol miktarda yağ ve protein bulunmaktadır. Ayrıca potasyum, fosfor, magnezyum, klor, kalsiyum, demir, sodyum minerallerini de içermektedir.

Kestanenin Faydaları: Vücuda kuvvet ve enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Hastaların iyileşmelerini hızlandırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür. Kan dolaşımını düzenler ve hızlandırır. Varis ve basur şikâyetlerini azaltır. Karaciğere ve mideye de faydalıdır. İshali keser. www.kadincazayiflama.com

Kestane Nasıl Kullanılır: Kestane taze olarak yenebileceği gibi haşlanarak ve kebap yapılarak da yenebilir. Ayrıca kestanenin kabuğu ve ağacını kabuk ve yaprakları da kullanılır. Kestanenin kabukları haşlanıp suyu içilirse sinirleri yatıştırır ve ateşi düşürür. Bütün bu yararları yanında kestane, yüksek tansiyon ve damar sertliği şikâyeti olanlara ve şeker hastalarına tavsiye edilmez.

Bu yazı Kadınca Zayıflama tarafından kestanenin faydaları, kestanenin zararları, kestanenin kalorisi, kestane nasıl saklanır, kestane nasıl pişirilir, kestane nasıl yetiştirilir. konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ender Saraç Anason Meyvesi Tavsiyesi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: kestane nasıl saklanır,klk kestane nasl saklanr,kestanenin zararları,kestane nasil saklanmali,kışlık kestane nasıl saklanır,kestana nasıl saklanır,pismis kestane nasil saklanir,kabuklu kestaneyi nasıl saklarız,kabuklu kestane nasil saklanir,kestaneyi nasıl saklarızYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap