Karın Ağrısına Bitkisel Çözüm

karın ağrısıKarın ağrısına ne iyi gelir, karın ağrısına ilaç, bitkisel tedavi karın ağrısı, karın ağrıyınca ne yapılır, karın ağrısı için ne yapmalıyız, karın ağrısı nasıl tedavi edilir, karın ağrısına iyi gelen bitkiler, karın ağrısı için şifalı bitkiler, karın ağrısı nasıl geçer, karın ağrısı tedavisi.

Karın ağrısı hemen hemen herkesin başına çok sık şekilde gelen bir sorundur. Soğuk havalardan olsun, başka rahatsızlıkların tetiklemesinden veya az ve çok yemekten karın ağrısı en sık rastlanan durumlardır. Karın ağrısı durumunda pek fazla endişe etmeye gerek yok. Zira birçok karın ağrısı nedeni basit şekilde şifalı bitkilerle ve bitkisel çözüm yöntemleriyle evde tedavi edilebilir.

Karın ağrısına iyi gelen şifalı bitkileri öğrenmek isteyenler ve bitkisel kür yardımı ile karın ağrısına kesin çözüm arayanlar bu yazıyı mutlaka okumalı. Unutmamanız gereken tek nokta bu bitkisel tedavi yöntemleri sadece hafif karın ağrıları için idealdir. Hastalıkların neden olduğu ileri seviyede karın ağrısı durumlarında etki etmezler.

*Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülmek suretiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin karın ağrısı için faydalı olur.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve küçük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağnlı durumlarda yudum yudum aç karnına kullanılır.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dozlarlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasından ötürü sakıncalıdır.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yanm kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır. www.kadincaweb.com
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

* Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir.
* Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde kızgın ütü gezdirilir.

Bu yazı karın ağrısına ne iyi gelir, karın ağrısına ilaç, bitkisel tedavi karın ağrısı, karın ağrıyınca ne yapılır, karın ağrısı için ne yapmalıyız, karın ağrısı nasıl tedavi edilir, karın ağrısına iyi gelen bitkiler, karın ağrısı için şifalı bitkiler, , karın ağrısı tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ahmet Maranki Öksürük için Bitkisel Formüller Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: karın ağrısına bitkisel çözüm,karın ağrısına bitkisel çözümler,ateş düşürücü yöntemler,karın şişliğine bitkisel çözüm,karın ağrısına çözüm,karın ağrısı nasıl geçer bitkisel çözüm,karın ağrısı için bitkisel çözüm,iltihaplı karın ağrılarına iyi gelen bitki,havlumodelı örneklerı,diz ağrısına karşı bitkisel

Etiketler:Yorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap