İbrahim Saraçoğlu Migren Hastalığı için Bitkisel Kür

migren-hastaligiMigren nasıl geçer, migren nasıl tedavi edilir, migrene ne iyi gelir, bitkisel migren tedavisi, migren için şifalı bitkiler, migrene iyi gelen bitkisel kürler ilaçlar.

Migren ağrıları için Arslanpençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir. Aslanpençesi kürü özellikle bayanların adet(regl) öncesi tetiklenen migren’e karşı da oldukça etkilidir.

Hazırlanışı: 4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılarak hafif ateşte 2 dakika kaynatılmaya devam edilir. İkinci dakikadan sonra sıcaklığını kaybettirmeden 10 dakika demlenir.

Daha sonra soğuması beklenir ve süzülür. Demleme işlemi tamamlandığında mutlaka süzme işleminin yapılması gerekmektedir. 1 ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) 1 su bardağı içilir. 1 aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada 2 defa birer bardak içilir. 6 aydan sonra dönem dönem uygulanır.

Uyarı: Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz, süzerek bitkiyi ayırınız.

Dikkat: Arslanpençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten 1 saat sonra içilir. Arslanpençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Hazırlanan arslanpençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. www.kadincaweb.com

Bu yazı  migren nasıl geçer, migren nasıl tedavi edilir, migrene ne iyi gelir, bitkisel migren tedavisi, migren için şifalı bitkiler, migrene iyi gelen bitkisel kürler ilaçlar konusunda bilhi vermek için yazılmıştır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ahmet Maranki Öksürük için Bitkisel Formüller Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: ibrahim saraçoğlu,ibrahim saraolu migren bitkisel tedavisi,ibrahim saraçoğlu migren bitkisel tedavisi,fitik seti ibrahim saracoglu,dr saracoglu ms hastaligi,suna dumankaya ms hastalığı için onerdiği şifalı bitkiler,vişneçekirdek yağlı krem,boyun fıtıgının bitkisel ilaç,kalp romatizması saraçoğlu,migren bitkisel tedavisi suna dumankayaYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap