En Ateşli 10 Bayan Parfümü

atesli-parfumlerYeni yıl yaklaşırken senenin en iyi ve en çekici 10 parfümünü sizler için derledik.

Youth Dew – Estee Lauder
Bir kadın vücudunu düşünün Kum saati şeklinde; incecik belinde şık bir kurdele.  Zengin bir egzotizm taşıyan, renginden de anlaşılabileceği gibi yoğun, baskın ve akılda kalan bir parfüm, Youth Dew. Dünyanın en seksi parfümlerinden biri olduğu söyleniyor ve 50 senedir de bu şöhretini yitirmemeyi başardı. Çiçeklerin sıcak baharatlarla, değerli odunsu notalarla oluşan müthiş kimyası, adeta bir sanat eseri gibi.

Allure – Chanel
Cazibe, çekicilik.  Bu parfümün ismi aslında her şeyi açıklıyor. Tanımlaması güç, karşı konulması ise imkansız. Hayali bir buket taze çiçek olarak tanımlanıyor. Geleneksel üst, orta ve baz notaları yerine bu parfümde tam altı nota var. Hepsi de birbirini tamamlıyor, herhangi biri baskın çıkmıyor. 1996 yılından beri taze, meyvemsi, çiçeksi, odunsu ve oryantal notaların harmanlanmasıyla bizleri büyüleyen klas bir parfüm.

Aromatic Elixir  – Clinique
Normalde kokusuz, alerji yapmayan cilt bakım ürünleriyle tanıdığımız Cliniquein bu alandaki şöhretine oldukça zıt, yoğun ve karakterli parfümü Aromtic Elixirden bahsedeceğiz. Bir parfüm ve çok daha fazlası olduğu öne sürülen Elixir tam bir iksir, aromatik esansıyla akıllarda kalıyor. Sürdüğünüzde insanların merak edeceği ve kullandıkça sizinle özdeşleşecek bir parfüm arıyorsanız oryantal notalı bu parfüm tam size göre. www.kadincazayiflama.com

Obsession – Calvin Klein
Tutkulu bir ismin ardında çok sofistike, kalıcı ve kadın erkek herkesi cezbeden bir koku saklı. Yeni versiyonu Sheer Obsessionın reklamlarında Eva Mendesden daha iyi bir seçim olamazdı herhalde; çünkü seksi yıldız parfümün tek koklayışta hissettirdiği duygu dalgalanmalarını çok iyi temsil ediyor. Zamansız ve özel, tatlı ve baharatlı bir içerik.

Amor Amor – Cacharel
Cacharel, bu dünyevi olguyu kıpkırmızı çekici şişesindeki parfümünde yaşatıyor. Kadın ve erkeğin ilk bakışması, aralarındaki kuvvetli elektrik. Amor Amor sizin tetiğiniz; çekerek tutkuyu özgür bırakmak size kalıyor. İçerik, vanilya ve yaseminin Frenk üzümüyle flörtü. Ani ve karşı konulamaz bir çekim gücü.

Sexy – Carolina Herrera
Carolina Herreranın sıra dışı şehveti ifade eden Sexy parfümü dişiliğin esansını temsil ediyor. Abartıya kaçmadan, zarafetle baştan çıkartan bir dişilik. Üst notaları meyvemsi, orta notaları çiçeksi, baz notaları ise baharatlı ve tatlı. Demek ki bu karışım gerçekten çok etkili ve seksi.

Agent Provocateur – Agent Provocateur
Markanın aynı isimli parfümü duyuları provoke eden bir yoğunluğa, derin ve etkili oryantal notalara sahip. Pembe porselen şişesi ve şirin siyah kurdelesi, yine siyah el yazısıyla tamamlanan çekici bir bütünlüğü simgeliyor. Hindistanın safron yağı, Mısırın yasemin kokuları, Haitinin vetiveri ile başka egzotik unsurlar bir araya gelince aslında parfümün şişenin ötesine geçtiğine şahit oluyoruz.

LInstant de Guerlain – Guerlain
Anı yaşamak Guerlainın bu romantik parfümü sizi şimdiye odaklanmaya zorluyor. Koku o kadar etkileyici ve kalıcı ki. Yine de ağır olmamayı başarıyor. Portakal çiçeği esansı, çeşitli baharatlar ve vanilyanın dansı ancak bu kadar büyüleyici olabilirdi. Erkekler temiz, saf ama kendinden emin kokusuna teslim oluyor.

Romance – Ralph Lauren
Romantizmin doruğunda, aşık olmanın zamansız esansını simgeleyen duygu dolu bir parfüm. Şişesinden ismine, gümüş şeritle çerçevelenmiş pembe kutusuna kadar her şeyiyle dişiliği, romantizmi çağrıştırıyor. Kadifemsi odunsu notalar, gösterişli çiçekler ve baştan çıkartıcı miskin büyüsüyle tanışmaya hazırlanın.

Addict – Christian Dior
Seksi parfümler hep kendileri gibi vurucu, şehvetli ve sizi tavlayan isimler taşır. Buna iyi bir örnek Addict; tiryakisi olacağınız, tutkuyla kullanacağınız bir parfüm. Kalp notasına Jamaicada bulunan ve açtıktan birkaç saat sonra solan nadide çiçek . Gecenin kraliçesini barındıran parfüm bu yüzden çok özel. Kendi kurallarını koyan vurdumduymaz kadının çiçeksi, baharatlı parfümü.

Bir Önceki Yazımız Olan Suna Dumankaya Çene Altı Sarkması için Bitkisel Kür Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: en güzel kokan bayan parfümleri,en güzel kokan bayan parfümü,en güzel kokan parfüm,en çekici bayan parfümleri,en güzel kokan parfümler,en güzel kokan kadın parfümleri,en iyi bayan parfümleri,baharatlı bayan parfümleri,en çekici bayan parfümü,en etkileyici bayan parfümleri1 Yorum yapılmış " En Ateşli 10 Bayan Parfümü "

  1. elvan tekin diyor ki:

    merhaba ben elvan ben parfüm almak istiyorum ama güzel koksun ama çiçekli bahar kokulu olsun sen öğretmeler dediğni boşverin ben almak istiyorum ben alırım benim yanımda psikolog öğretmen var ve ne derse ben bakarım annem alır parayla sen merak etme

Yorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap