Beyin için Faydalı Bitkiler

Yaz aylarıyla birlikte tezgahlardaki yerini alan enginar sahip olduğu vitamin ve minerallerle tam bir sağlık dostu olan enginarın yapraklarının da yenmesi öneriliyor. öneriliyor.

Posa yönünden çok zengin olan ve karaciğeri temizleyici özelliği bulunan enginarın faydaları saymakla bitmiyor. Damar sertleşmesini engelleyen, kanı temizleyen, beyin hücrelerini yenileyen enginar, aynı zamanda kolesterol düşmanı olarak da biliniyor.

Uludağ üniversitesi sağlık uygulama ve araştırma merkezi baş ediyetisyeni sevinç yetişen AA muhabirine yaptığı açıklamada daha ilk çağlardan beri faydaları bilinen enginarın içerdiği bazı maddeler sayesinde birçok önemli özelliklere sahiptir. Besin değeri yüksek bir sebze olduğunu söyledi.

Enginarın protein, karbonhidrat, lif, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum, çinko, A, B1, B2, B6 ve C vitaminlerini bünyesinde barındırdığını dile getiren yetişen buna karşılık besin değeri son derece yüksek olan bu sebzenin kolesterol içermediğini vurguladı.

Yetişen enginarın antioksidan özellikleri nedeniyle karaciğere çok faydalı olduğunu dile getirerek, enginarda bulunan cynarin maddesinin karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardım ettiğini söyledi. www.kadincazayiflama.com

Yiyeceklerin sindirimini kolaylaştıran enginarın, mide ve bağırsakları dezenfekte edici özelliği sayesinde ishale de iyi geldiğine işaret eden yetişen bu şifalı sebzenin güçlü bir idrar söktürücü olduğundan böbreklerin çalışmasını düzenleyerek vücuttaki zararlı sıvıların dışarı atılmasını kolaylaştırdığını, böbrekteki kumların dökülmesine de yardım ettiğini anlattı.

Bir Önceki Yazımız Olan Ender Saraç Anason Meyvesi Tavsiyesi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: beyne faydalı bitkiler,beyine faydalı bitkiler,beyni temizleyen bitkiler,beyin sagligi icin bitkiler,beyin faydali bitkiler,beyni temizlemek,ahmet maranki beyin hücrelerini yenileyen besinler,beyine faydalı yiyecekler ibrahim saraçoğlu,beyni temizleyen enfiye,beyin temizleyici bitkilerYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap