Bakla ve Baklanın Faydaları

baklaBaklanın faydaları, baklanın yararları, baklanın özellikleri, baklanın besin değeri, baklanın kalorisi, bakla bitkisi, baklanın faydası nedir, baklanın faydaları nelerdir, baklanın zararları.

BAKLA: Vitamin ve protein açısından son derece zengin bir besin olan baklanın taneleri tazeyken yeşil, kuruyunca kahverengidir. Kuru Bakla, Taze Baklaya göre daha besleyicidir.

Kuru Baklanın 100 gr.mında yaklaşık olarak 26 gr. Protein, 58 gr. Karbonhidrat ve 341 Kalori vardır. Ayrıca Bakla B1, B2, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum mineralleri açısından da oldukça zengindir.

Baklanın Faydaları: Bakla hazmı kolaylaştırır. İdrar yollarını temizler. Böbreklere oldukça yararlıdır: Böbrek ağrılarını hafifletir, böbrek kumlarının ve taşlarının dökülmesine yardımcı olur. Göğüs hastalıkları ve öksürüğe iyi gelir. www.kadincazayiflama.com

Bakla Nasıl Kullanılır: Bakla taze ve kuru olarak tüketilebilir. Çiçekleri ve yaprakları da kullanılır. Baklayı kabuklarıyla yemek mineral ve vitamin kaybını azaltır. Baklada nişasta oranı yüksek olduğu için kan şekerini yükseltir. Bu nedenle şeker hastaları için önerilmez.

Bir Önceki Yazımız Olan Ender Saraç Anason Meyvesi Tavsiyesi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

Gelen aramalar: baklanın zararı varmı,bakla bitkisi ciltteki deilk çukurlarına faydası var mı,baklanın zararı,baklanin kalorisi,baklanın zararları,kadınca net baklanın faydası,kuru bakla zararları,Kurubaklanın yararları,taze baklanın zararı varmı,çoçuklarda bakla faydaları ve zararlarıYorum Yapın

 
Copyright ATABEY © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. sitemap